Artykuły

Warszawa. Miłość w rytmie tanga w Polonii

"Miłość ci wszystko wybaczy" to tytuł nowego spektaklu Przemysława Wojcieszka. Jego premiera odbędzie się 8 marca w teatrze Polonia. Na scenie zobaczymy m.in. Stanisława Brudnego, Tomasza Kota i Hannę Konarowską.

Sztuka opowiada o spotkaniu 24-letniej Oli, wolontariuszki opieki społecznej, i 8o-letniego Kazimierza, miłośnika pieśni Schuberta i tang Astora Piazzoli. Dziewczyna ma się opiekować staruszkiem, który samotnie mieszka w niewielkim mieszkaniu w centrum Warszawy.

- Chciałem opowiedzieć historię, w której młody chłopak, wolontariusz opieki społecznej, poznaje Kazimierza, starego, odchodzącego mężczyznę. Pokazać, że to spotkanie na niego wpłynęło, że dzięki niemu przewartościował swoje życie, dokonał jakiegoś bilansu. Z czasem zmieniłem ten pomysł i wpuściłem do mieszkania Kazimierza młodą dziewczynę. Zależało mi na opowieści o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy są sobie obcy. Jednak nagle okazuje się,

że są na siebie skazani. Być może też będą potrafili na siebie pozytywnie wpłynąć. Zwykle do takich spotkań nie dochodzi - mówi Przemysław Wojcieszek, który ma na swoim koncie m.in. reżyserię takich filmów jak "Głośniej od bomb", "Doskonałe popołudnie" oraz spektakli "Madę in Poland" i "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię".

Reżyser dodaje, że w "Miłość ci wszystko wybaczy" ważną rolę odgrywają muzyka i taniec. - Tango jest sposobem na pokonanie bólu, na zapomnienie o chorobie. Jest dla mnie instrumentem przemiany, która wpływa pozytywnie na wszystkie postaci - dodaje reżyser.

To drugi, po "Darkroomie", spektakl Wojcieszka dla teatru Polonia. - Całkowicie autorski, napisany specjalnie dla nas - mówi Marta Bartkowska z Polonii.

Młodą wolontariuszkę Olę gra Hanna Konarowską, a Kazimierza - Stanisław Brudny. W pozostałych rolach: Monika Fronczek, Piotr Borowski, Michał Piela i Tomasz Kot. Bilety w cenie 50 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji