Artykuły

Warszawa. Wystawa "Noc Walpurgii. Wizja i historia" otwarta

Wystawę "Noc Walpurgii. Wizja i historia", której realizatorem jest szef teatru Scena Plastyczna KUL, Leszek Mądzik otwarto w piątek w Muzeum Teatralnym Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie.

Tytułowa Noc Walpurgii to święto czarownic - wywodzące się ze starogermańskiej mitologii - odbywa się ostatniego dnia kwietnia na górze Brocken, najwyższym wzniesieniu pasma Harz w Niemczech.

Mądzik obchodzący w tym roku 40-lecie pracy twórczej jest także współautorem scenariusza otwartej w piątek ekspozycji - wspólnie z dyrektorem Muzeum Teatralnego Andrzejem Kruczyńskim.

- Zależało nam, by odejść od tradycyjnej formuły wystawy teatralnej a spróbować zorganizować coś w rodzaju teatru wystawienniczego - mówił podczas piątkowego wernisażu Kruczyński.

- Noc, ciemność i mrok zawsze były dla mnie twórcze, noc mnie inspirowała, wydaje mi się że ona rodzi najciekawsze uczucia, zatapia nas w najdziwniejsze stany i tam wyzwalamy emocje, które za dnia drzemią. Jest coś cudownego w tzw. zanurzeniu się w ciemności - mówił Mądzik.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji