Artykuły

Poznań. Pamięć o Feldman w zajezdni autobusowej

Uroczyste odsłonięcie tabliczki upamiętniającej Krystynę Feldman [na zdjęciu] odbędzie się 29 lutego w zajezdni autobusowej przy ulicy Warszawskiej. Początek zaplanowano na godzinę 14.

- Zapraszamy mieszkańców, którzy chcieliby razem z nami uczcić pamięć o naszej najwierniejszej pasażerce. W uroczystości odsłonięcia tabliczki pamiątkowej Krystyny Feldman weźmie także udział Bohdan Smoleń oraz inne osoby, które przez wiele lat współpracowały z aktorką - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Uroczystość połączona zostanie z wernisażem zdjęć Marty Stawskiej-Puchalskiej, których bohaterką jest właśnie Krystyna Feldman. Odtwarzane będą także taśmy z nagraniami występów aktorki.

Miejsce, obok którego zawiśnie pamiątkowa tabliczka, wskazane zostało przez kierowców, motorniczych oraz samych pasażerów. Bez wątpliwości, to na nim najczęściej siadała aktorka podróżując autobusem.

- Jest to siedzenie z przodu autobusu linii numer 74, obok kabiny kierowcy - uściśla Iwona Gajdzińska. - Myślę, że pasażerom będzie przyjemnie usiąść na fotelu, na którym zwykła siadać poznańska aktorka. Na pomysł wyznaczenia w pojeździe miejsca Krystyny Feldman wpadli pracownicy poznańskiego przewoźnika. Chcieli w ten sposób uczcić pierwszą rocznicę śmierci aktorki. Projektu nie udało się jednak zrealizować w zamierzonym terminie. Odsłonięta zostanie więc w przeddzień imienin artystki, które przypadają 1 marca.

Podczas piątkowej imprezy w zajezdni autobusowej przy ulicy Warszawskiej będzie także można posłuchać historyjek i wspomnień pracowników MPK i pasażerów, związanych z Krystyną Feldman.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji