Artykuły

Wrocław-Legnica. Premiery w Ad Spectatores i u Modrzejewskiej

W nadchodzącym tygodniu czekają nas dwie premiery w dolnośląskich teatrach.

Dziś swoją najnowszą produkcję pokaże jedna z najprężniejszych w regionie formacji teatralnych - Ad Spectatores. Maciej Masztalski i spółka przygotowali kolejną - trzecią już - odsłonę z cyklu "Historia" [na zdjęciu]. Co dwa lata Spectatorsi zapraszają małą grupę widzów do podziemi Dworca Głównego PKP, by razem z Rezonerem mogli poznać historie związane z tym miejscem. Przedstawienie jest eksperymentem dramaturgicznym, inscenizacyjnym i aktorskim. Wieczór spędzimy więc nie w obitym pluszem fotelu, ale w dworcowych korytarzach, słuchając tajemniczych opowieści i epizodów związanych z dawnymi - mniej lub bardziej prawdziwymi - wydarzeniami z życia dworca. "Sami", najnowsza produkcja Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy, to autorska opowieść pary aktorów teatru - Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka. Inspirowane ich filmem sprzed paru lat debiutanckie przedstawienie to opowieść o małżeństwie, które z wielkiego miasta przeprowadza się na wieś. Szukają oddechu od zgiełku, chcą złapać życiową równowagę, być bliżej natury, a dalej od swoich miejskich przyjaciół. Ich oczekiwania szybko zderzają się z rzeczywistością: wieś okazuje się nudnym miejscem, a otoczenie i mentalność sąsiadów nie koją nerwów, a jedynie wzmagają małżeńskie żale. Katarzyna Dworak, współautorka scenariusza i współreżyser: - "Sami" to tragikomedia, w której zadajemy pytanie o to, czy istnieje szansa na ucieczkę od samego siebie. To spektakl bardzo "legnicki", zrealizowany w stylistyce bliskiej poprzednim produkcjom Teatru, jednak tym razem do głosu dochodzą zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

W przedstawieniu usłyszymy muzykę formacji Kormorany, kostiumy zaprojektuje Małgorzata Bulanda, autorem scenografii jest Bohdan Cieślak.

Spektakle premierowe "Historii III" dziś o godz. 21.15, a także 23 i 24 lutego o godz. 19.45 i 21.15 na Scenie Kameralnej na Dworcu Głównym PKP. Bilety kosztują 15 i 20 zł. Premiera "Samych" jutro o godz. 19 w legnickim Teatrze in. Modrzejewskiej. Kolejne spektakle 26, 27 i 28 lutego o godz. 11. Bilety na premierę kosztują 30 zł, na kolejne spektakle 15 i 25 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji