Artykuły

Bydgoszcz. Teatr Polski w warszawskiej galerii

Warszawska galeria STGU od 15 lutego prezentuje plakaty, bannery i druki towarzyszące spektaklom i wydarzeniom w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Wszystkie wykonane przez studio graficzne Homework. Joanna Górska i Jerzy Skakun tworzą je od 2003 roku. W środowisku artystycznym są znani i doceniani od dobrych kilku lat. Zdobyli, między innymi, Grand Prix konkursu kalendarzy Vidical (2002) oraz srebrny medal Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku (2004). Należą do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Jego nową inicjatywą jest działająca od grudnia 2007 roku Galeria STGU. W zamyśle ma ona prezentować grafikę użytkową. "Górska/Skakun dla Teatru Polskiego w Bydgoszczy" jest jej drugą odsłoną.

Ich współpraca z bydgoską sceną rozpoczęła się rok temu, od premiery "Tymona Ateńczyka". - Wystawa jest dla nas ważnym i ciekawym doświadczeniem. Tym bardziej że idea, by teatr miał swoją spójną wizję, przyświecała mi od początku.

- Ważne, by od strony wizualnej teatr spójnie się prezentował - zaznacza Paweł Łysak. - Sam fakt powierzania zadań jednej grupie zapewnia pewną ciągłość. Dzięki temu teatr jest rozpoznawalny, co zauważyły również osoby działające w środowisku - mówi Joanna Górska.

- Plakaty studia Homework to świetne prace. Galeria ma prezentować to, czego na co dzień nie możemy zobaczyć. A nieczęsto, niestety jeszcze, jeździ się do Bydgoszczy. Chcieliśmy przywieźć jej kawałek do siebie, pokazując też działalność świetnego teatru - mówi jeden z organizatorów, Grzegorz Laszuk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji