Artykuły

Elbląg. Kto dostanie statuetkę Aleksandra?

Coraz szybszymi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji tradycyjnie już proponujemy naszym Czytelnikom udział w plebiscycie na najpopularniejszego aktora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w sezonie artystycznym 2007/2008, w sezonie umownym, bo obejmującym okres od marca 2007 roku do marca 2008.

Wśród uczestników naszej zabawy, jak zawsze, rozlosujemy atrakcyjne nagrody. Aktor, który zgromadzi najwięcej głosów, otrzyma zaś nagrodę publiczności i statuetkę Aleksandra. Wręczenie statuetki odbędzie się 29 marca podczas elbląskich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, na którą to uroczystość zespół Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przygotowuje premierę "Policji" Sławomira Mrożka w reż. Wiaczesława Żiły.

Za najlepsze role i najwierniejszemu widzowi

Statuetka Aleksandra, nawiązująca do osoby Aleksandra Sewruka, niegdyś wieloletniego dyrektora scen elbląskiej i olsztyńskiej, a obecnie patronat elbląskiego teatru, przyznana zostanie także w czterech innych kategoriach. A będą to: kobieca rola roku, męska rola roku, przyjaciel teatru i najwierniejszy widz zbiorowy. O dwóch pierwszych decyduje kapituła, w skład której wchodzą znawcy i miłośnicy teatru, pozostałe dwie przyznaje teatr. W naszym plebiscycie na swoich ulubionych aktorów będzie można głosować na specjalnych kuponach, które będziemy publikowali w Dzienniku Elbląskim od jutra aż do 26 marca. Przez najbliższe dni będziemy także przybliżali sylwetki poszczególnych aktorów.

Na nich można oddawać swoje głosy

A oto aktorzy, na których będzie można oddawać swoje glosy w naszym plebiscycie na najpopularniejszego aktora: Irena Adamiak, Monika Andrzejewska, Krzysztof Bartoszewicz, Witold Burakowski, Tomasz Czajka, Jacek Gudejko, Tomasz Kobiela, Maria Makowska- Franceson, Marta Masłowska, Mariusz Michalski, Tomasz Muszyński, Lesław Ostaszkiewicz, Beata Przewłocka, Jerzy Przewłocki, Mirosław Siedler, Teresa Suchodolska-Wojciechowska, Anna Suchowiecka, Jolanta Tadla i Marcin Tomasik.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji