Artykuły

Tarnów. Polewka wystawia Brzechwę u Solskiego

"Towarzystwo Pana Brzechwy" to tytuł nowego spektaklu, który w Tarnowie przygotowuje Jan Polewka. Widowisko adresowane jest do najmłodszych widzów, ale zapewne z przyjemnością obejrzą je dorośli. Premierę na dużej scenie Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego zaplanowano na pierwszy dzień marca.

Jan Polewka, reżyser w krakowskim Teatrze Groteska, którego przez wiele lat był dyrektorem artystycznym, przygotowuje w Tarnowie spektakl dla dzieci pt. "Towarzystwo Pana Brzechwy". - To pierwszy spektakl dla dzieci, który reżyseruję w Tarnowie. Próby rozpoczęły się początkiem stycznia, a premierę planujemy na początek marca - mówi reżyser. - Scenariusz powstał w oparciu o sceniczną adaptację twórczości Jana Brzechwy. Głównym motywem jest utwór "Pan Drops i jego trupa", ale można też odnaleźć inne, równie znane utwory, jak chociażby "Żuraw i czapla", "Żaby i raki wpadły na pomysł taki". W pierwszej części spektaklu stworzyliśmy muzykalną łąkę.

Reżyserem, autorem scenariusza i scenografii jest Jan Polewka, muzyką zajęła się Ewa Kornecka, a za choreografię odpowiada Marzena Biesiadecka. Aktorzy zaśpiewają na żywo do nagranych wcześniej podkładów muzycznych. Na scenie wystąpią Marzena Górska, Marta Gortych, Ewa Romaniak, Anna Nowicka, Mariusz Szaforz, Robert Żurek, Przemysław Sejmicki, Piotr Jędrzejek, Bartosz Tryboń, Grzegorz Komorowski oraz Zbigniew Kłopocki i Gabrysia Barczyk. Niespodzianką dla widzów jest aktor, którego zobaczymy w roli Dropsa.

Bracia Tomka Dropsa mają własną kapelę, a sam Tomek zakłada teatr wędrowny, który wraz z nim tworzą zwierzęta. Ich losy będą się splatać, świat dorosłych przenikać ze światem dzieci. Nie zabraknie postaci zwierząt. Na scenie wybuchnie pożar, a bardzo zawodowo gasić go będą strażacy....

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji