Artykuły

Wiedeń-Wałbrzych. Walczak w Volkstheater Hundstrum

W najbliższy weekend Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha zaprezentuje się na scenie wiedeńskiego Volkstheater Hundstrum. Wystawi tam dwie inscenizacje dramatów Michała Walczaka: "Piaskownica" [na zdjęciu] i "Człowiek z Bogiem w szafie".

W stolicy Austrii dolnośląscy artyści będą reprezentowali nasz kraj podczas drugiej imprezy z cyklu "Die Besten aus dem Osten!" ("Najlepsi ze Wschodu!"). To projekt, w którym prezentowane są współczesne zjawiska teatralne i literackie nieznane wiedeńskiej publiczności (pierwszą część poświęcono Rumunii).

W sobotę wiedeńczycy zobaczą także pokaz wideo fragmentów "Kopalni", sztuki Michała Walczaka opowiadającej o upadku górniczego miasta. Spektakl wyreżyserował dyrektor artystyczny wałbrzyskiego teatru Piotr Kruszczyński.

Podczas gdy zespół będzie bawił w Wiedniu, na wałbrzyskiej scenie zobaczymy projekt przygotowany z okazji 123. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza. W sobotnio-niedzielnej części projektu, nazwanej "Działka Witkacego", będzie można zobaczyć trzy spektakle w wykonaniu Sceny Witkacego - zespołu teatralnego z Wrocławia. Grupa przedstawi spektakle "Na zachód od Sao Paulo", "Zabawy pod kocykiem" i "Prawy lewy na obcasie", powstałe na podstawie dramatów Andreasa Pilgrima.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji