Artykuły

Warszawa. Teatr obrazu Leszka Mądzika

Jubileusz 40-lecia pracy twórczej Leszka Mądzika stanowi pretekst do zaprezentowania warszawskiej publiczności dokonań artysty.

Jego rozległe zainteresowania obejmują tak teatr jak i sztuki przedstawiające: malarstwo, fotografię, grafikę. Autorski teatr Leszka Mądzika to teatr bez słów, unikający konkretnej, fabularnej narracji, teatr pełen obrazów rodzących się na oczach widza; teatr bez aktorów, w którym mocno zaakcentowana jest obecność żywego człowieka z właściwym mu bagażem lęków, niepowodzeń, ale też wiary na drodze ku śmierci. Artysta zaprojektował scenografię do wielu spektakli przygotowywanych we współpracy z teatrami polskimi i europejskimi.

Na ekspozycję prezentowaną w Wilanowie składają się specjalnie przygotowane makiety, wybrane fragmenty scen oraz obiekty scenograficzne pochodzące ze spektakli Sceny Plastycznej KUL, m.in. "Zielnik", "Wilgoć", "Wrota", "Wędrowne", "Tchnienie", "Kir". Całość wzbogaci prezentacja muzyki towarzyszącej spektaklom. Wystawa została tak zaaranżowana by pozwolić widzom odczuć atmosferę i charakter scenicznych obrazów powstających w Scenie Plastycznej KUL, a także umożliwić publiczności wejrzenie do "wnętrza" teatru Leszka Mądzika, czego nie mają szansy uczynić siedząc na widowni.

Wystawie towarzyszyć będzie spektakl "Odchodzi" oraz spotkanie z Leszkiem Mądzikiem. Dzięki przedstawieniom wystawa "Teatr obrazu Leszka Mądzika" zyska charakter wydarzenia kulturalnego wchodzącego w silną interakcje z odbiorcą sztuki współczesnej.

Wernisaż 26 luty 2008 r. godz.18.00

Wystawa: Oranżeria Muzeum Pałacu w Wilanowie 27 luty- 30 marca 2008 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji