Artykuły

Tarnów. Dyrektor Markiewicz odwołany

Władze miejskie Tarnowa odwołały ze stanowiska dyrektora Teatru im. Solskiego Wojciecha Markiewicza [na zdjęciu]. Teatrem zarządzał od kwietnia 2003 r.

Władze miasta nosiły się z zamiarem zwolnienia Markiewicza od ubiegłego roku. W sprawie tej poznano opinie m.in. Ministerstwa kultury, ZASP, miejskiej rady kultury, związków zawodowych. Przesądzająca okazała się jednak ocena działalności dyrektora dokonana przez Wydział Kultury UM. Wydział zarzucił Markiewiczowi głównie małą aktywność teatru na forum ogólnopolskim i wyczerpanie się zaproponowanej przezeń formuły prowadzenia placówki.

Wojciech Markiewicz odrzucał te zarzuty, lecz przypuszczając, że i tak dojdzie do jego odwołania, chciał pracować do końca sezonu. Został odwołany w jego trakcie. Obowiązki po nim przejęła dotychczasowa zastępczyni dyrektora Grażyna Nowak.

Wojciech Markiewicz, uznany w kraju autor i reżyser, laureat prestiżowych w kraju nagród, dyrektorem tarnowskiej sceny był od kwietnia 2003 r. W 2004 r., w uznaniu zasług, otrzymał lokalną nagrodę "Uskrzydlonego".

Jego następca zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji