Artykuły

Poznań. Fotele Krystyny Feldman

Poznański przewoźnik miejski zbiera od swoich pracowników wspomnienia związane z aktorką oraz informacje o miejscach, które najczęściej zajmowała w pojazdach. W ten sposób zostaną bowiem wyznaczone w tramwajach i autobusach MPK fotele Krystyny Feldman [na zdjęciu].

Przednie siedzenie po prawej ręce kierowcy - to jedno z ulubionych miejsc Krystyny Feldman w autobusie linii numer 74. Tak przynajmniej wynika z pierwszych informacji nadesłanych przez kierowców i motorniczych MPK. Wskazują oni także, że aktorka komentowała sceny i angażowała się w rozmowy pasażerów.

Poznański przewoźnik miejski zbiera od swoich pracowników wspomnienia związane z aktorką oraz informacje o miejscach, które najczęściej zajmowała w pojazdach. W ten sposób zostaną bowiem wyznaczone w tramwajach i autobusach MPK fotele Krystyny Feldman.

- Chcemy uczcić pierwszą rocznicę śmierci jednej z najsympatyczniejszych naszych pasażerek - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy poznańskiego MPK. - Niestety, nie uda nam się zrealizować pomysłu do terminu rocznicy. Fotele zostaną jednak oznaczone do dnia urodzin aktorki, który przypada 1 marca.

Miejski przewoźnik planuje, że fotele zostaną oznaczone specjalnymi tabliczkami. Nie wyklucza jednak innych możliwości uczczenia swojej najsławniejszej pasażerki.

- Jeśli pojawią się jakieś propozycje, na pewno je rozważymy - zapewnia Gajdzińska.

Wiele wspomnień związanych z Krystyną Feldman mają nie tylko pracownicy, ale także inni pasażerowie MPK.

- Kiedy jeździłam "czwórką" do liceum, to często spotykałam panią Krystynę. Głośno komentowała to, co działo się wokół niej - wspomina Karolina Norawska.

Później, podejrzane w pojazdach sytuacje, aktorka zamieniała w anegdoty i opowiadała znajomym z teatru.

Wspólnie z MPK postanowiliśmy więc pozbierać wspomnienia oraz spostrzeżenia pasażerów i czytelników, dotyczące podróży komunikacją miejską K. Feldman. Liczymy na pomoc w ustaleniu, które miejsca najchętniej zajmowała w tramwajach i autobusach oraz jakimi liniami najczęściej podróżowała.

Wspomnienia można wysyłać na adres: k.fertsch@glos.com lub redakcja@mpk.poznan.pl. Czekamy także pod numerem telefonu 061 869 41 49.

Będzie tablica

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Młodych" w Poznaniu postanowiła również uczcić pamięć zmarłej aktorki Teatru Nowego. Dlatego 24 stycznia, o godzinie 12, na osiedlu Armii Krajowej 74 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica.

Informacja o uroczystości z zaproszeniem dla mieszkańców została wywieszona na klatach schodowych spółdzielczych bloków.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji