Artykuły

Poznań. Spotkanie "Tischner in memoriam" w Ósemkach

W poniedziałek 14 stycznia o godz. 19 w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się spotkanie "Tischner in memoriam. Co Tischner powiedziałby nam dzisiaj?".

W programie spotkania znajdą się m.in.: film kinowo-telewizyjny "Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku" oraz spotkanie z twórcami filmu i opowieści o ks. Tischnerze. Przed projekcją filmu, widzowie zobaczą spektakl żywego słowa pt.: "Listy ze słuchanicy - Wandy Czubernatowej i ks. Tischnera" w wykonaniu Beaty i Tomasza Schimscheinerów.

Film "Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku" w reż. Artura Więcka, to wybór najlepszych fragmentów z różnych odcinków popularnej serii "Historia filozofii po góralsku według Księdza Tischnera", autorstwa Witolda Beresia i Artura Więcka "Barona", wpisanych w ramy góralskiej gawędy. Całość to ciepła, pełna humoru, pochwały myślenia, wolności i radości życia opowieść, w której Tischner formułuje wniosek: nie było Platona czy Arystotelesa, był jedynie Władek Trebunia Tutka z Białego Dunajca i Tadek Pudzisz z Gronkowa.

Obsada: Jerzy Trela, Mariusz Benoit - Platon czyli Władek Trebunia-Tutka, Piotr Cyrus - Pitagoras czyli Jędrek Waksmundzki, Krzysztof Globisz - Sokrates czyli Jędrek Kudasik, Mariusz Wojciechowski - Arystoteles czyli Tadek Pudzisz oraz Tomasz Schimscheiner - Tales czyli Stasek Nędza z Pardałówki

Wstęp wolny. Rezerwacja wejściówek pod nr tel.: 061 855 20 86 lub teatr@osmego.art.pl.

Na zdjęciu: okładka książki Wandy Czubernatowej i ks. Józefa Tischnera "Wieści ze słuchanicy", Znak 2001 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji