Artykuły

Warszawa. Wieczór z Wildem i Themersonem

Teatr lalek dla dorosłych - Unia Teatr Niemożliwy - przygotowuje w Starej Prochoffni dwa nowe spektakle. W jeden wieczór zobaczymy monodram "Wiara, Nadzieja, Miłość" w wykonaniu Anny Porusiło-Dużyńskiej oraz spektakl "Wyrzutek".

Inspiracją do pierwszego z przedstawień była twórczość Oscara Wilde'a. W surrealistycznej przestrzeni powędrujemy przez życie razem z lalką, która może być każdym z nas. "Wiara, Nadzieja, Miłość" spróbuje odpowiedzieć na uniwersalne pytania, z którymi zmagamy się codziennie nie używając jednak w tym celu słów, jedynie dekoracji i gestu.

"Wyrzutek" jest natomiast adaptacją znanej książki Stefana Themersona "Przygody Pędrka Wyrzutka" określanej jako skrzyżowanie wolteriańskiej powiastki filozoficznej z absurdem "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. Themerson tak pisał o swoim bohaterze: "Pędrek Wyrzutek był sobie Pędrkiem Wyrzutkiem, ludzie jednak myśleli, że jest w nim coś psiego, psy zaś były zdania, że jest w nim coś człowieczego... Ryby piły zaś, które wychylały ponad wodę swe zębate nosy, tam, gdzie droga prowadziła wzdłuż brzegu morskiego, myślały, że jest w nim coś ze słowika, i dziwiły się, dlaczego nie śpiewa: Fiu fiut!".

Pędrek wszędobylski próbuje się dowiedzieć, kim jest naprawdę, wkrótce jednak jego poszukiwania staną się obsesyjnym dążeniem do prawdy...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji