Artykuły

Łódź. Sylwestrowe noce ze sztuką

Za kilka dni powitamy nowy rok. Łódzkie instytucje artystyczne na pożegnanie roku 2007 przygotowały uroczyste wieczory. Najwcześniej w atmosferę sylwestrową wprowadzi Teatr Muzyczny. Tu już 28 i 29 grudnia odbędą się galowe koncerty.

Z towarzyszeniem orkiestry w ariach i duetach z wielkiego repertuaru operetkowego i musicalowego wystąpią: Mieczysława Andrzejak, Kamila Cholewińska, Iwo Orłowski, Tomasz Rak i Szymon Jędruch. W programie wieczorów znajdą się popularne fragmenty, m.in. "Księżniczki czardasza", "Zemsty nietoperza", "Hrabiny Maricy", "Krainy uśmiechu", "My Fair Lady", a także pieśni. Orkiestrą dyrygował będzie Lesław Sałacki.

Pozostałe "wesołki sylwestrowe" zaplanowano na ostatni dzień roku. Operowo--operetkowo-musicalowym repertuarem żegnać będzie stary rok Teatr Wielki. Tu artyści przygotowują bogaty koncert, na który złożą się operowe hity (m.in. słynna aria "Nessun dorma" z "Turandot" i walc Julii z "Romea i Julii" ), arie i duety operetkowe i przeboje musicalowe. Z orkiestrą Teatru Wielkiego pod dyrekcją Kazimierza Wiencka wystąpią m.in. Monika Cichocka, Małgorzata Kulińska, Patrycja Krzeszowska, Borys Ławreniw, Kazimierz Kowalski, Krzysztof Marciniak, Andrzej Niemierowicz. Początek o godz. 20.

Muzycznie żegnać się z rokiem 2007 będą artyści Teatru Powszechnego. O godz. 19.15 rozpocznie się tu wieczór kabaretowy. Magdalena Dratkiewicz, Karolina Łukaszewicz, Marta Górecka, Maja Korwin, Jacek Łuczak, Artur Majewski, Maciej Więckowski, Marek Ślosarski i Artur Zawadzki zabiorą widzów w podróż po historii kabaretu i tych miejscach, w których kabaret najmocniej zaznaczył swoją obecność. Będzie można zobaczyć piosenką i gestem wyczarowane Paryż, Kraków, Berlin, Warszawę i Wiedeń. Śpiewającym aktorom towarzyszyć będzie zespół muzyczny Krzy-sztofa Jaszczaka.

Słynna "Espana" Emanuela Chabrier oraz najpiękniejsze arie i duety operetkowe i musicalowe złożą się na sylwestrowy koncert w Filharmonii Łódzkiej. Wraz z Orkiestrą Symfoniczną FŁ pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego wystąpi para znanych śpiewaków, solistów Opery Narodowej w Warszawie: Iwona Hossa i Adam Zdunikowski. Początek koncertu o godz. 19.

W lekkiej atmosferze witać będą nowy rok uczestnicy zabawy w Teatrze Arlekin. Tu odbędzie się "regularna" zabawa sylwestrowa, którą poprzedzi szopka satyryczna. Start o godz. 22.

Na wieczór sylwestrowy z piosenką francuską (o godz. 21) zaprasza Teatr Studyjny. W programie "Pod dachami Paryża" - program muzyczny w wykonaniu Małgorzaty Flegel i Piotra Seweryńskiego, którym akompaniować będzie przy fortepianie Teresa Stokowska-Gajda.

Szampan i loteria sylwestrowa oraz komedia "Wszystko z miłości" [na zdjęciu] Alana Ayckbourna w reż. Jerzego Zelnika to atrakcje wieczoru w Teatrze Nowym. Występują: Agnieszka Korzeniowska, Magdalena Kaszewska, Paweł Audykowski i Dariusz Kowalski.

Dla tych, którzy mają ochotę w sylwestra oglądać filmy, ciekawą propozycję ma kino Cytryna. Prócz zabawy i konkursów wyświetlone zostaną filmy: "Niania w Nowym Jorku", "Wycieczkowicze" i "Sztuczki". Na noc z kinem zaprasza też Charlie. Atrakcji, jak widać, nie braknie. Oby cały przyszły rok był tak intensywny w wydarzenia. I tak wesoły.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji