Artykuły

Opole. Bajor Ambasadorem Stolicy Polskiej Piosenki.

Na dużej scenie Teatru im. Kochanowskiego trudno było w poniedziełrek znaleźć wolne miejsce. Z koncertem promującym 15. płytę pt. "Inna bajka" wystąpił Michał Bajor. Była o też okazja, by wręczyć mu certyfikat poświadczający, że jest Ambasadorem Stolicy Polskiej Piosenki.

Michał Bajor jest drugim ambasadorem, wcześniej ten tytuł przyznano Kayah. Daje on artyście prawo do tego, by się tak tytułować, a także używać herbu Opola do celów promocyjnych.

Tytuł ambasadora ma być honorem stawianym na równi z honorowym obywatelstwem miasta, ale wiąże się też z określonymi oczekiwaniami. Artysta, który przyjmie tytuł, w pewien sposób zobowiązuje się do promocji Opola. Będzie mógł brać udział we wszelkich imprezach organizowanych przez miasto czy korzystać bezpłatnie z miejskiej komunikacji.

Medal wraz z certyfikatem wręczyli Bajorowi wiceprzewodnicząca rady miasta Halina Dąbrowska i prezydent Opola Ryszard Zembaczyński. - Bardzo mi miło, że mogę panu ten tytuł wręczyć osobiście - mówiła Dąbrowska. Natomiast prezydent dodał: - Mistrzu, panie ambasadorze, Opole pana kocha. Niech pan będzie Ambasadorem Stolicy Polskiej Piosenki we wszystkich zakątkach kraju.

Bajor obiecał, że się postara. - Mam nadzieję, że tak jak do tej pory będę promował i wyśpiewywał, że Opole to moje miasto. Teraz będę dodatkowo zmotywowany - zaznaczył artysta.

Obecna na koncercie Natalia Kalendzik przyznała, że odkąd stała się fanką twórczości artysty i jego samego, stara się być na każdym koncercie w Opolu. - Wszystkie występy, na których byłam, są dla mnie za każdym razem wielkim przeżyciem duchowym - wyznała.

Pod koniec stycznia Bajor będzie promował swoją płytę na dwóch koncertach w Londynie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji