Artykuły

Katowice. Festiwal Karola Szymanowskiego

W dniach 11-14 grudnia w Katowicach odbywać się będzie Festiwal Karola Szymanowskiego [na zdjęciu]. Organizuje go Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w związku z oddaniem do użytku nowej sali koncertowej na Śląsku - gmachu Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

Uroczysta inauguracja festiwalu, która odbędzie się jutro, zbiega się z obchodami Roku Karola Szymanowskiego. Z tej okazji pamięć o tym kompozytorze uczczona zostanie poprzez odsłonięcie jego popiersia i organizację cyklu koncertów. W koncercie inauguracyjnym wystąpi Krystian Zimerman, który wykona z Akademicką Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Szymanowskiego Koncert fortepianowy Witolda Lutosławskiego, oraz Maestro Simon Rattle, dyrektor artystyczny Berliner Philharmoniker, wybitny interpretator dzieł Szymanowskiego, który w drugiej części poprowadzi 3. Symfonię "Pieśń o nocy" Karola Szymanowskiego.

W trakcie festiwalu w kolejnych dniach wystąpią wybitni soliści oraz czołowe polskie zespoły kameralne i symfoniczne, tj. Kwartet Śląski, Orkiestra Aukso pod dyrekcją Marka Mosia czy zespół Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka z solistą Ivanem Monighettim. W koncercie finałowym wystąpią soliści, chór i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Christiana Arminga. W programie 2. Symfonia "Zmartwychwstanie" Gustawa Mahlera.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji