Artykuły

Wrocław. Premiery baletowe w operze

W Operze Wrocławskiej trwają przygotowania do premiery baletowej programu składającego się z dwóch przedstawień: "Figle szatana" i "Rękopis [...]"("Rękopis znaleziony w Saragossie") będzie miał we Wrocławiu światową prapremierę.

Bohaterem muzycznym obu premier baletowych będzie kompozytor Rafał Augustyn. Augustyn zrekonstruował muzykę do "Figli szatana" na podstawie zachowanych fragmentów autorstwa Adama Münchheimera i Stanisława

Moniuszki. - Niestety to, co się zachowało, nie składało się w całość i trzeba było stworzyć nową strukturę. Przedstawienie dawniej miało 3 akty, ale publiczność i krytycy narzekali, że jest zbyt długie - mówi Augustyn. Wrocławskie przedstawienie będzie miało jeden akt.

Muzyka do tekstu Jana Potockiego "Rękopis znaleziony w Saragossie" została w całości napisana przez Augustyna. - Praca nad nią zajęła mi rok i w ten sposób powstało blisko 90 stron partytury, czyli kilkadziesiąt tysięcy nut - mówi kompozytor.

Premierowe przedstawienia zostały dobrane w ten sposób, aby zachęcić do przyjścia na balet zarówno starszą jak i młodszą publiczność.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji