Artykuły

Poznań. Laureaci Nocy Verba Sacra

Julia Mańkowska z PWST we Wrocławiu zdobyła w nocy z poniedziałku na wtorek Nagrodę Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka w VII konkursie Noc Verba Sacra na interpretację tekstu biblijnego i klasycznego, który odbył się w Poznaniu.

Zorganizowany w poznańskim Teatrze Nowym konkurs odbył się w ramach trwającego w Poznaniu siódmego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra.

Zdobywczyni pierwszego miejsca zaprezentowała dwa teksty ze Starego Testamentu, a także "Orfeusza i Eurydykę" Czesława Miłosza oraz "Ból drzewa" Józefa Wittlina. Wraz z główną nagrodą otrzymała 5 tys. zł ufundowane przez Księgarnię i Drukarnię Św. Wojciecha w Poznaniu.

Nagrodę Specjalną im. Romana Brandstaettera za najlepszą interpretację tekstu biblijnego otrzymał aktor Teatru Nowego w Poznaniu, Tadeusz Drzewiecki, który zaprezentował m.in. fragmenty Księgi Rodzaju i Apokalipsy św. Jana.

Trzecią laureatką konkursu została Zenona Golc, której przyznano Nagrodę Zarządu Głównego Związku Artystów Scen Polskich za prezentację m.in. tekstów Karola Wojtyły i Andrzeja Krzyckiego.

W konkursie na artystyczną interpretację tekstu biblijnego i klasycznego wzięło udział 11 aktorów i recytatorów. Uczestnicy prezentowali dwa dowolne fragmenty z Biblii i dwa teksty pozabiblijne.

Nagrody zostaną wręczone podczas Wielkiej Gali Słowa 19 listopada w Auli UAM w Poznaniu. Konkurs i festiwal organizowane są w ramach projektu Verba Sacra, który jest poświęcony tradycji słowa w kulturze duchowej wywodzącej się z dziedzictwa europejskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji