Artykuły

Bydgoszcz. Nowa kurtyna i tort od Sowy w Operze

Zespół Opery Nova wrócił z tournée po Holandii i Belgii, gdzie spektakl "Madame Butterfly" [na zdjęciu] pokazano już 21 razy. Teraz dzieło Pucciniego, przygotowane przez międzynarodowy zespół realizatorów, będą mogli obejrzeć bydgoszczanie.

Scena operowa wzbogaci się jednak nie tylko o nowy spektakl. W dniu premiery [17 listopada] melomani po raz pierwszy podziwiać będą nową kurtynę. Na zamówienie opery wykonała ją francuska firma Teviloj Etablissements. Misterne przygotowania - farbowanie nici, tkanie oraz wytłaczanie materiału - trwały ponad dwa miesiące. Aksamit w odcieniach pomarańczy i czerwieni przetykany srebrną nitką waży 650 kg. Kurtyna odsłaniana w pionie zawiśnie w operze w najbliższy weekend. Jej montaż zajmie aż dwa dni. - Ma ponad 10 m wysokości i 21 m szerokości po umarszczeniu - tłumaczy dyrektor Maciej Figas. - Jest trudno zapalna i co ważne - tłumi wszelkie odgłosy.

Kurtyna po raz pierwszy pójdzie w górę 17 listopada. Tego samego wieczoru zaplanowano jeszcze jedną, trzecią premierę, tym razem tortu zatytułowanego tak jak opera Pucciniego. To czekoladowo-marcepanowy biszkopt pokryty musem czekoladowo-malinowym z nutą cynamonu i oblany angielskim kremem śmietanowo-czekoladowym. Będzie można go smakować we wszystkich cukierniach Adama Sowy w Bydgoszczy i Toruniu, a także w operowej kawiarni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji