Artykuły

Którzy odeszli - Wojciech Przyboś (1957-18.05.2007)

WOJCIECH PRZYBOŚ był aktorem teatrów w Wałbrzychu i Szczecinie, od 2005 roku występował w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. Zagrał w "Na pełnym morzu" Mrożka, "Zemście" Fredry, "Locie nad kukułczym gniazdem" Keseya, "Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował" Komorowskiego oraz "Aktorze" Schaeffera. Zmarł w maju tego roku.

Aktor Teatru Dramatycznego w Elblągu. Miał na swoim koncie kilkadziesiąt ważnych ról teatralnych i filmowych. Ukończył wrocławski wydział lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Solskiego w Krakowie. Pracował między innymi w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu oraz Teatrze Polskim w Szczecinie. Aktorem Teatru Dramatycznego w Elblągu był od 2005 r.

Na dużym ekranie można go oglądać m.in. w "Zmorach" Wojciecha Marczewskiego, "Ostatnim promie" Waldemara Krzystka oraz "Młodych wilkach" Żamojdy. W Teatrze Dramatycznym w Elblągu występował w "Na pełnym morzu" Mrożka, "Zemście" Fredry, "Locie nad kukułczym gniazdem" Keseya, "Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował" Komorowskiego oraz "Aktorze" Schaeffera.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji