Artykuły

Gorzów Wlkp. Zaśpiewa Marta Andrzejczyk

Najbliższą sobotę można spędzić na wykorzystaniu z dwóch zmysłów - wzroku i słuchu. W GDK o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy jubileuszowej "XX lat Studia Plastyki pracowni autorskiej Zbigniewa Siwka - rysunek, cz. I", a po nim recital "Cicho" Marty Andrzejczyk z Olsztyna (godz. 18.30). Wstęp wolny.

Studio Plastyki rozpoczęło swoją działalność jako pracownia edukacyjno-artystyczna w nieistniejącym już Wojewódzkim Domu Kultury w Gorzowie. W pracowni dorośli i młodzież mogli uczyć się rysunku i malarstwa, aby w przyszłości samodzielnie zajmować się twórczością plastyczną. Młodsi mieli możliwość przygotowania się do egzaminów na uczelnie wymagające tego rodzaju umiejętności. W ciągu dwudziestu lat w zajęciach pracowni brało udział setki osób. Większa cześć z nich ukończyła później studia specjalistyczne, dzisiaj stanowiąc istotną część środowiska artystów i architektów średniego i młodego pokolenia.

Po doznaniach wzrokowych będzie można wysłuchać piosenek Marty Andrzejczyk. Na recital składają się utwory napisane do tekstów: Stanisława Grochowiaka, Haliny Poświatowskiej, Bolesława Leśmiana i... Dantego.

Artystka pochodzi z Olsztyna, gdzie współpracuje z niezależnymi grupami muzycznymi i teatralnymi, jest również inicjatorką i organizatorką projektów muzycznych. Jej żywiołem jest jednak piosenka aktorska, której nadaje niepowtarzalny charakter

Podczas recitalu zaprezentowane będą utwory z najnowszej płyty "Cicho".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji