Artykuły

Częstochowa. Debiutant u Mickiewicza

Wyjechał z rodzinnego Krakowa, trafił do Częstochowy. Mowa o 25-letnim Macieju Półtoraku, który 22 października pierwszy raz wystąpił na deskach Teatru im. Mickiewicza.

Wczoraj wystawiono tam - w ramach V Dni Kultury Chrześcijańskiej, które trwają w naszym mieście od piątku - premierowe "Zabawy na podwórku". To historia gwałtu dokonanego na dziewczynce. Reżyseruje ją Katarzyna Deszcz. Na scenie - Czesława Monczka i Robert Rutkowski. I Maciej Półtorak - jako gwałciciel i oskarżyciel.

25-letni aktor jest absolwentem PWST w Krakowie, grał w "Wieczorze Trzech Króli" Jerzego Stuhra, od roku występuje z Piwnicą pod Baranami. Teraz będzie dzielił czas między Kraków a Częstochowę. Jak trafił do naszego teatru? - Chciałem przejść na własny rachunek, szukałem teatru gdzieś blisko Krakowa i kiedyś gadałem z Tomkiem Kmiecikiem związanym z Częstochową. I udało się - opowiada.

Półtorak gra także na perkusji (w jej klasie skończył nawet średnią szkołę muzyczną). - Ale nie czuję się muzykiem - twierdzi. - Dlatego poszedłem do szkoły teatralnej, choć za pierwszym razem się nie dostałem - wyjaśnia.

Bardzo chwali nasz teatr: - Wiem, że będę się mógł dużo nauczyć od częstochowskich aktorów. Zespół jest bardzo zgrany, mały (co jest wielką zaletą), a mimo to przyjął mnie bardzo serdecznie. Przygotowania do "Zabaw..." trwały ledwie trzy tygodnie, co w teatrze niemal się nie zdarza, ale zespół jest tak profesjonalny, że nie było żadnych problemów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji