Artykuły

Lublin. Klaster na kulturę

Stworzenie sieci współpracy instytucji, samorządów, organizacji pozarządowych, szkół wyższych, ośrodków naukowo-badawczych oraz przedsiębiorców to główne cele projektu Klaster Kultury Lubelszczyzny, finansowanego z funduszy europejskich i budżetu państwa.

Uczestniczy w nim 117 jednostek z woj. lubelskiego. Projekt trwa od września 2006 r. i zakończy się 31 grudnia 2007 r.

- Województwo lubelskie posiada ogromny potencjał kulturowy i turystyczny, który może stanowić jeden z ważniejszych kierunków rozwoju i promocji regionu - mówi Piotr Duma, menedżer projektu. - Konsolidacja środowisk kulturotwórczych i turystycznych regionu poprawi funkcjonowanie instytucji, organizacji i przedsiębiorstw, wzmocni ich potencjał marketingowy i gospodarczy, a przez to sam region. Ścisła współpraca ze szkołami wyższymi oraz ośrodkami naukowo-badawczymi, czego przykładem są wspólne działania z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gwarantuje skuteczny transfer wiedzy, a także wymianę pomysłów oraz idei - uważa P. Duma.

Aby zamiary wprowadzić w życie, konieczne jest powołanie Fundacji Klaster Kultury Lubelszczyzny integrującej środowiska i zapewniającej pomoc w promocji ich działań, pozyskiwaniu funduszy oraz organizacji wydarzeń kulturalnych i turystycznych. Klaster chce kreować wizerunek Lubelszczyzny jako regionu przyjaznego kulturze i turystyce, z nowoczesną infrastrukturą i zapleczem dla przedsięwzięć także na skalę międzynarodową.

O planach tych mówiono w środę, 26 ub.m. podczas konferencji w WSPA z udziałem wiceministra rozwoju regionalnego Jacka Szczota, samorządowców oraz ludzi z kręgów nauki, kultury i turystyki. W przerwie obrad prezentowany był spektakl "Nowe szaty cesarza" na podstawie bajki H.Ch. Andersena, przygotowany przez teatr "Nasza Lepsza" ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Roztocze" w Lublinie. Konferencji towarzyszyła także wystawa fotograficzna oraz kiermasz prac osób niepełnosprawnych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji