Artykuły

Warszawa. Pamięci Jerzego Ficowskiego

Artyści i czytelnicy będą czcić w poniedziałek i wtorek pamięć Jerzego Ficowskiego.

Dziś, w przeddzień urodzin znakomitego poety, publicysty, tłumacza, popularyzatora i znawcy twórczości Brunona Schulza, człowieka kultury pogranicza, odbędzie się w Teatrze Żydowskim koncert "Rodzynki z migdałami". W programie rozpoczynającym się o 20.30 wystąpią Elżbieta Wojnowska i Wiesław Komasa. Gościem specjalnym wieczoru będzie Elżbieta Ficowska, wdowa po poecie.

We wtorek w restauracji artystycznej Żywiciel przy placu Inwalidów o 19 rozpocznie się okolicznościowa wieczornica, na którą zaproszeni są wszyscy miłośnicy twórczości Jerzego Ficowskiego. Tego dnia każdy z nich będzie mógł przynieść ze sobą tomik z ulubionym utworem poety i przeczytać go pozostałym uczestnikom.

- Będą to już drugie urodziny poetyckie bez poety - powiedziała "Rzeczpospolitej" Elżbieta Ficowska. - Po jego śmierci przyrzekłam sobie, że dopóki starczy mi sił, te rocznicowe spotkania będą się odbywały. Pomysł spodobał się licznej grupie czytelników. W zeszłym roku, kiedy urządziliśmy je w Czułym Barbarzyńcy, zainteresowanie było duże. Przyszli ludzie w różnym wieku. Teraz podobne spotkanie postanowiłam urządzić w sercu Żoliborza, w restauracji Żywiciel. Prowadzą ją młodzi ludzie, którzy stali się animatorami ciekawych imprez kulturalnych i z pełnym oddaniem włączyli się w realizację tego wieczoru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji