Artykuły

Poznań. Zaułek Krystyny Feldman

Początek teatralnego sezonu pod znakiem Krystyny Feldman - tak można określić powrót z wakacyjnego urlopu w Teatrze Nowym. Pierwszym zaprezentowanym spektaklem będzie "Królowa piękności z Leenane". W ten sam dzień zostanie również otwarty "Zaułek Krystyny Feldman".

Każdy miłośnik teatralnej sceny najbardziej nie lubi wakacji. Wtedy, bowiem następuje przerwa na scenie a teatry zostają zamknięte. Na szczęście wrzesień już blisko a wraz z nim początek sezonu na poznańskich scenach.

W tym roku Teatr Nowy czeka dość huczne otwarcie, bowiem pokryje się ono z otwarciem Zaułka Krystyny Feldman - aktorki, która przez wiele była związana z teatrem. Uroczystości odbędą się 19 września. Wtedy to poznaniacy będą mieli okazję po raz pierwszy przespacerować się zaułkiem, natomiast o godzinie 18.30 nastąpi uroczyste odsłonięcie tabliczki symbolizującej pamięć o aktorce. Tuż po wydarzeniu, o godzinie 19.15 odbędzie się pierwszy spektakl w tym sezonie na Scenie Nowej Teatru Nowego. Nie może być inaczej, to musi być "Królowa Piękności z Lenanne", czyli przedstawienie, w którym przez wiele lat Krystyna Feldman grała główną rolę.

Zaułek Krystyny Feldman znajdować się będzie w pobliżu niewielkiej uliczki prowadzącej do Sceny Nowej [na zdjęciu]. Pomysł został przyjęty po śmierci aktorki w styczniu b.r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji