Artykuły

Warszawa. Inauguracja Wakacyjnego Ogrodu Sztuki

Po raz trzeci na plenerowej scenie przy ul. Odyńca zagości Wakacyjny Ogród Sztuki. To letnia impreza przygotowana zmyślą o miłośnikach jazzu, muzyki operowej i filmowej.

Gwiazdami inauguracyjnego koncertu, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 19, będzie mezzosopranistka Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak związana z Operą Wrocławską, a od niedawna także z Operą Narodową oraz sopranistka Anita Maszczyk [na zdjęciu], solistka Teatru Muzycznego w Gliwicach. W ich wykonaniu usłyszymy m.in. arie z "Opowieści Hoffmana" Offenbacha, "Cosi fan tutte" Mozarta, "Carmen" Bizeta oraz kuplety z "Zemsty nietoperza" Straussa. Artystki obiecały też kilka muzycznych niespodzianek. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka, a wieczór poprowadzi Krystyna Pietranek-Kulis.

Kolejne koncerty Wakacyjnego Ogrodu Sztuki zaplanowano co dwa tygodnie (np. 22 lipca czeka nas recital znanego ze scen operowych całego świata tenora Kałudi Kałudowa). Organizatorzy mają nadzieję, że wielkie nazwiska przyciągną do parku przy Odyńca zarówno melomanów, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką. Liczą, że podczas koncertów uda się przywrócić magiczny nastrój przedwojennej Warszawy -czasów, kiedy plenerowe koncerty były artystycznym i towarzyskim wydarzeniem.

Wakacyjny Ogród Sztuki, ogród jordanowski, ul. Odyńca 6, 8.07, godz. 19, wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji