Artykuły

Jako aktor i reżyser

WŁADYSŁAW OWCZARZAK miał w piątek wiele powodów do radości. Koledzy i koleżanki z toruńskiego Teatru Baj Pomorski urządzili mu benefis z okazji 50-lecia pracy artystycznej. Niektórzy artyści przyjechali specjalnie na ten wieczór z różnych miast Polski.

Aktor zagrał ponad pięćdziesiąt ról w przedstawieniach dla dzieci i dorosłych. Ze sceną Baja Pomorskiego związał się od samego początku swej pracy. Było więc co wspominać. Urodził się w Toruniu. Dokładnie 50 lat temu zadebiutował na toruńskiej scenie, na której pracował nie tylko jako aktor, ale również jako reżyser. Reżyserował zresztą także spektakle w innych teatrach w kraju. Wielokrotnie był jurorem konkursów lalkarskich. Pracował także dla teatru radiowego. Jest autorem adaptacji tekstów na scenę. Jako aktor należy do współtwórców przedstawień, które osiągały sukcesy znaczące w historii polskiego teatru lalkowego. Ostatnio na deskach Baja mogliśmy go podziwiać w "Jasiu i Małgosi", "Czerwonym Kapturku" i "Małym Księciu". Aktor jest bardzo aktywnym działaczem Związku Artystów Scen Polskich, członkiem Sekcji Teatrów Lalek Zarządu Głównego oraz wiceprzewodniczącym Oddziału Kujawsko-Pomorskiego ZASP.

Za swoje zaangażowanie w życie kulturalne otrzymał m. in. odznaczenia: Zasłużony Działacz Kultury i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a także medal Gloria Artis.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji