Artykuły

Zielona Góra. Leony 2007 rozdane w Lubuskim

Marta Artymiak, Elżbieta Donimirska, Jacek Krautforst - najpopularniejszymi i najlepszymi aktorami Lubuskiego Teatru w sezonie 2006/2007.

Sezon w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze tradycyjnie zakończył się koncertem finałowym Leony 2007, podczas którego ogłoszono nazwiska laureatów Plebiscytu publiczności oraz wyboru dokonanego przez Kapitułę złożoną z dziennikarzy zielonogórskich.

Podczas ceremonii wręczone zostały statuetki Leona ufundowane przez Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta, "Gazetę Lubuską", Radio "Zachód", Uniwersytet Zielonogórski. Przyznany został również Leon Żarski.

Widzowie uznali, że najpopularniejszymi aktorami w sezonie 2006/2007 są - Marta Artymiak i Jacek Krautforst.

Kapituła dziennikarska doceniła wyrazistość i przekonujące, wysokiej próby aktorstwo i uznała Elżbietę Donimirską za najlepszą aktorkę; dziennikarze podobnie jak publiczność za najlepszego aktora uznała Jacka Krautforsta - podkreślono wybitną warsztatowo rolę drugoplanową w "Nieprzytomnie" w reżyserii Piotra Waligórskigo, rolę, która zapada głęboko w pamięć nie za sprawą słów, ale ruchu scenicznego i gestów.

Najciekawszym spektaklem według Kapituły było "Zabijanie Gomułki" w reżyserii Jacka Głomba - wykreowany świat wrażeń, który każdy z nas nosi w sobie, wyśmienita galeria postaci i świetna zabawa, trzymającą w napięciu do samego końca. Za ulubioną postać sceniczną z przedstawień da dzieci uznany został Kopciuszek, czyli Marta Artymiak - doceniono nagradzaną dziecięcymi brawami sceniczną przemianę Kopciuszka w księżniczkę, a tym samym - aktorską wszechstronność.

Żarski Leon 2007 został przyznany Tomaszowi Karasińskiemu za świetne kreacje m.in. w: "Łgarzu", "Moralności Pani Dulskiej", "Prywatnej klinice", "Pokropku", "Strumieniu", a także za całokształt działalności, ze szczególnym wyróżnieniem prowadzonych od kilku lat warsztatów, które skutecznie krzewią edukację teatralną.

Studenci i pracownicy naukowi Uniwersytetu Zielonogórskiego za najciekawszy spektakl w mijającym sezonie teatralnym uznali "Strumień", zatem statuetka Leona powędruje do Lublina i reżysera Leszka Mądzika.

Tzw. Leonem radiowym nagrodzony został Wojciech Czarnota - za wyjątkowe wyczucie specyfiki radia, pobudzanie wyobraźni słuchaczy, zindywidualizowaną interpretację tekstów artystycznych, za głos, który ucieleśnia uczucia, zmysły i wartości.

Uroczystość uświetnił spektakl muzyczny " A wszystko to Ty" z piosenkami Marka Grechuty w reż. Jerzego Satanowskiego i udziałem aktorów LT.

Na zdjęciu: "Zabijanie Gomułki", Lubuski Teatr.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji