Artykuły

Poznań. Przed premierą w Polskim Teatrze Tańca

O spektaklu "Apokalypsa", najnowszej premierze Polskiego Teatru Tańca, opowiedziała na środowej konferencji prasowej jej reżyser i choreograf - Karine Saporta [na zdjęciu].

Spektakl "Apokalypsa", przygotowany z udziałem ośmiu tancerzy z zespołu Ewy Wycichowskiej, zobaczymy 26 czerwca w Scenie Rozmaitości, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. - Chciałabym pokazać rodzinę, która, budząc się co rano, wpisuje się w ciąg powtarzalnych gestów i rytuałów - mówi o swoim projekcie Karine Saporta. - Mój spektakl opowiada historię bardzo przeciętną i banalną, na tym opiera się jego przesłanie - zdradza. Jak ocenia współpracę z poznańskimi tancerzami? - Mają zarówno osobowość, jak i umiejętności techniczne, są fenomenem na skalę światową - twierdzi reżyser.

Karine Saporta jest jedną z największych gwiazd francuskiego tańca współczesnego na świecie, profesorem na Wydziale Sztuki i Muzyki Uniwersytetu w Evry, szefem programowym spektakli choreograficznych na Festiwalu w Avignon. W pracy choreograficznej i pedagogicznej przywiązuje ogromną wagę do improwizacji. Poznańska publiczność oglądała ją w autorskim spektaklu "Preferences" podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, towarzyszącego VII Biennale Tańca Współczesnego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji