Artykuły

Szczecin. Czeczot w Teatrze TVP!

Dziś (godz. 21.25) w Teatrze Telewizji premiera sztuki szczecińskiego autora! Witold Adamek wyreżyserował "Bezład" Krzysztofa Czeczota. W głównych rolach znani i cenieni aktorzy: m.in. Krzysztof Stroiński, Dorota Pomykała, Maciej Stuhr.

Krzysztof Czeczot, absolwent łódzkiej filmówki (2002), aktor szczecińskiego Teatru Współczesnego (ostatnie duże role min. w "Na gorąco" i "Szklanej menażerii"), znany też z ekranu kinowego (min. nagrodzona na XX festiwalu w Koszalinie rola w "Głośniej od bomb" Przemysława Wojcieszka) i Teatru TVP (grał w "Toksynach" Krzysztofa Bizia w reż. Anny Augustynowicz), od paru lat próbuje też sił jako dramaturg. Był min. współscenarzystą "Cyrku 76", a jego debiutancka sztuka "Bajzel" miała w 2005 r. premierę w ramach Inwazji Barbarzyńców - cyklu czytanych spektakli Teatru Współczesnego. Wystawił ją potem krakowski Teatr Ludowy. -

"Bezład" to powrót do tamtego przedstawienia, opowieści o pozornie szczęśliwej, "ustawionej w życiu" rodzinie, której rzeczywistość rozpada się jednak pod wpływem piętrzących się dramatów. Piotr Jędrzejas, reżyser krakowskiej premiery sztuki Czeczota, mówił, iż sztuka zainteresowała go, bo "opowiada o naszej, polskiej współczesności bez cierpiętnictwa".

Krzysztof Czeczot

Czym jest dla nas presja sukcesu, czy potrafimy sobie z nią poradzić, jak w dzisiejszej rzeczywistości znajdują się młodzi? - to niektóre z pytań, które stawia dramat szczecińskiego autora.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji