Artykuły

Lublin. Teatr Muzyczny do prokuratury

Wczoraj [30 maja] zarząd województwa zdecydował, że prokuratura zajmie się nieprawidłowościami w Teatrze Muzycznym. Rozpoczęto także procedurę odwoławczą dyrektora artystycznego TM - Jacka Bonieckiego.

- Złożymy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na szkodę teatru, a tym samym województwa lubelskiego - mówi Andrzej Olborski, wicemarszałek województwa. - Opieramy się na wynikach kontroli, jaka została przeprowadzona w tej jednostce - dodaje wicemarszałek.

Włodarze województwa zdecydowali ponadto, że rozpoczną procedurę w celu odwołania ze stanowiska Jacka Bonieckiego. To kolejny ze skutków kontroli. - Skierujemy najpierw wniosek o opinię do Ministerstwa Kultury, taka jest procedura - podkreśla Olborski. Wicemarszałek zapowiada jednocześnie, że traktuje sprawę jako pilną i chciałby, żeby rozstrzygnęła się jak najszybciej. Może się jednak zdarzyć, że na odpowiedź z MK trzeba będzie czekać nawet do końca czerwca. Następną osobą w kolejce do zwolnienia jest dyrektor naczelny teatru - Leszek Hadrian.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji