Artykuły

Olsztyn. Didaskalia "Ich czworga" u Jaracza

Teatr Jaracza zaprasza dziś na didaskalia, czyli pokaz specjalny sztuki Gabrieli Zapolskiej "Ich czworo". Po spektaklu zaplanowano rozmowę z twórcami oraz dyskusję z udziałem publiczności. Dodatkowym atutem jest promocyjna cena, bilet kosztuje 13 zł, czyli połowę normalnej.

"Ich Czworo. Tragedia ludzi głupich w 3 aktach" Zapolskiej wystawił w Olsztynie Giovanny Castellanos, Kolumbijczyk, który zasłynął kontrowersyjną inscenizacją "Podróży do wnętrza pokoju" Michała Walczaka. W tekście uznawanym za klasykę polskiego dramatu dostrzegł problemy uniwersalne, które pojawiają się w każdej rodzinie, nie tylko polskiej. Skupił się na tym, jak rodzice pochłonięci swoimi sprawami odkładają wychowanie dziecka na później, każą mu się pobawić, poczekać, iść spać, oglądać telewizję, ale nie patrzą na to, co roi się w głowie młodego człowieka. Głupota dotyka każdej z postaci i komplikuje jej życie.

Temat rodziny wydaje się poważny, jednak Castellanos potrafi żartować ze swoich bohaterów. W spektaklu są sceny zabawne, czasami wręcz farsowe. "Ich czworo" jest barwne, z żywiołową muzyką, w niczym nie przypomina typowej inscenizacji lektury szkolnej. Warto obejrzeć tę sztukę, a po niej porozmawiać i zapytać reżysera, ile z głupoty bohaterów obserwują na co dzień wokół siebie?

Didaskalia "Ich czworo" na scenie kameralnej w Teatrze Jaracza (1 Maja 4), godz. 19, bilet 13 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji