Artykuły

Warszawa. Prapremiera "Za drzwiami" w Lalce

12 maja o g. 17.30 w Teatrze Lalka odbędzie się prapremiera spektaklu "Za drzwiami". Widowisko zostało przygotowane w ramach projektu Katarzyny Kotowskiej i Romana Holca Moje marzenia.

Roman Holc: Projekt adresowany jest do wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Stwarza im szansę występu na profesjonalnej scenie w repertuarowym przedstawieniu Teatru Lalka.

Spektakl powstał z wypowiedzi młodzieży o sobie i świecie dorosłych, z improwizowanych scenek w czasie warsztatów literacko-teatralnych, początkowo w placówkach, gdzie mieszkają, potem - w czasie prób w Teatrze Lalka.

To baśń o poszukiwaniu szczęścia, metaforyczny obraz zetknięcia dorastających dzieci ze światem dorosłych, zbyt zajętych swoimi sprawami, za mało czasu poświęcających dzieciom.

Katarzyna Kotowska: Nowy spektakl grany przez wychowanków domów dziecka, znanych widzom z "Wyspy Słoneczników" (premiera kwiecień 2006, spektakl obejrzało ok. 2.500 osób).

"Za drzwiami" to baśń o Królewnie, która rusza w świat w poszukiwaniu szczęścia.

Jest to metaforyczny obraz wkraczania młodzieży w świat dorosłych, często niezrozumiały i nie rozumiejący młodych ludzi i o trudności przystosowania się do zasad nim rządzących. Królewna zaczyna rozumieć, że zmienianie tego świata trzeba zacząć od oswojenia własnych i cudzych lęków oraz wzięcia odpowiedzialności za siebie i innych ludzi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji