Artykuły

Łódź. Łodzianie na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych

To festiwal wyjątkowo ważny dla aktorów. Jurorzy Kaliskich Spotkań Teatralnych (6 - 12 maja) przede wszystkim wypatrują scenicznych kreacji. Podczas 47. edycji Spotkań wystąpi 15 teatrów, w tym dwa z Łodzi. Pokazanych zostanie 16 przedstawień.

Teatr Jaracza zaprezentuje w konkursie "Blask życia" [na zdjęciu], a Teatr Nowy "Plac św. Włodzimierza" i poza konkursem monodram "Yotam".

Jolanta Jackowska opowie w "Yotamie" Navy Semel (reż. Karolina Szymczyk-Majchrzak) o matczynej miłości i wyrokach losu. W "Placu św. Włodzimierza" Ludmiły Razumowskiej (reż. Tomasz Zygadło) Teresa Makarska i Dymitr Hołówko przedstawią się jako Paweł Siergiejewicz i Wiera Iwanowna. Sztuka, utrzymana w nastroju wielkiej klasyki rosyjskiej, opowiada o dwojgu dojrzałych samotnych ludziach, którzy nie wierzą już, że życie może im przynieść choć chwilę szczęścia.

W "Blasku życia" Rebeki Gilman (reż. Mariusz Grzegorzek) wyśmienite główne role Małgorzaty Buczkowskiej i Ireneusza Czopa, a na drugim planie m.in. Mariety Żukowskiej. Fabuła, bliska opowieści o Bonnie i Clyde, oparta została na faktach. Nastolatka bierze ślub ze złodziejem samochodów. Wyruszają w drogę - od przestępstwa do przestępstwa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji