Artykuły

Elbląg. Wystawy towarzyszące premierze "Aktora"

Wystawa plakatu, zdjęć teatralnych, a także ekspozycja poświęcona Aleksandrowi Sewrukowi [na zdjęciu] towarzyszyć będą najbliższej premierze (24 marca) elbląskiego teatru.

W holu głównym w Światowidzie otwarta zostanie wystawa plakatów autorstwa Leszka Żebrowskiego. Dwa jego projekty towarzyszą spektaklom elbląskiego teatru: "Celebracjom" i "Aktorowi".

Leszek Żebrowski ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie oraz Wydział Projektowania Graficznego w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku.

Oprócz malarstwa zajmuje się wieloma dziedzinami plastyki równocześnie. Projektuje plakaty teatralne i wystawiennicze dla teatrów i galerii Szczecina, Krakowa, Berlina i Lubeki. Współpracując z "Piwnicą przy Krypcie" realizuje szereg scenografii, między innymi do spektakli "Po sezonie", "Czarny kot-rudy". Projektuje i ilustruje książki i katalogi dla szczecińskich wydawnictw: Glob, Krajowej Agencji Wydawniczej i Biura Wystaw Artystycznych. Umieszcza swoje rysunki satyryczne w takich pismach jak: "Solidarność", "Jedność", "Plusy i Minusy". Organizuje wystawy i akcje plastyczno-muzyczne, np. "Przyspieszenie" w Klubie 13-Muz.

W foyer Dużej Sceny natomiast zaprezentowane zostaną zdjęcia dokumentujące artystyczne życie elbląskiego teatru autorstwa Wiesława Czerniawskiego.

I trzecia wystawa - w dawnej palarni umieszczona zostanie ekspozycja poświęcona Aleksandrowi Sewrukowi, aktorowi, dawnemu dyrektorowi połączonych scen Olsztyn-Elbląg. To właśnie jego imię nosić będzie elbląski Dramatyczny, warto więc zapoznać się z postacią nowego patrona.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji