Artykuły

Gliwice."Szafa z Aniołami" w Teatrze A

Czterej aniołowie opowiadający m.in. o stworzeniu świata, zwiastowaniu oraz wojnie wywołanej buntem Lucyfera - to przewodni temat najnowszego spektaklu offowego Teatru "A ". Religijna grupa z Gliwic przygotowała tym razem komedię angelologiczną "Szafa z Aniołami ".

Bohaterami są trzej Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał oraz Anioł Śmierci Azrael. Każdy z nich snuje opowieść dotyczącą faktów, które teoretycznie mogłyby mieć z nim jakiś związek.

- Mamy do czynienia z tematyką anielską, ale w tym sensie, że my niedoskonali ludzie bierzemy się za temat, który kultura "obrabia " już od wielu wieków i zawsze ma z tym jakiś problem. Z drugiej strony przeczuwamy przecież, że ktoś taki jak angelos może krążyć dookoła nas i nami się opiekować - mówi reżyser spektaklu Leszek Styś. - Staramy się w całym spektaklu odnosić do koncepcji, które dorastały w nurcie Kościoła, ale też się z nimi wadzić - dodaje.

Aktorzy Teatru "A " przedstawiają m.in. wzmiankowaną w Księdze Rodzaju legendę o gigantach, które miały się narodzić z fizycznej miłości aniołów do córek ziemskich. Całość opowiedziana jest lekko i dowcipnie z towarzyszeniem anielskiego DJ-a i paradokumentalnych projekcji video.

Teatr "A " jest jedynym w Polsce zawodowym, offowym teatrem religijnym. Działając od 1996 r. w swoim dorobku ma 15 autorskich premier, m.in. musicale i widowiska uliczne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji