Artykuły

Poznań. Nagroda Pracy Organicznej dla Michała Merczyńskiego

Kolegium redakcyjne "Głosu Wielkopolskiego" postanowiło uhonorować swoją doroczną nagrodą twórcę Malty. Michał Merczyński [na zdjęciu] to człowiek, który zbliża trzy światy: sztuki, biznesu i publiczności.

Michał Merczyński zorganizował w 1991 roku I Międzynarodowy Festiwal Malta w Poznaniu. Kieruje nim bez przerwy, chociaż od kilku lat pracuje w Warszawie.

Z wykształcenia kulturoznawca, z pasji organizator i działacz. Do czego rękę przyłoży, zamienia w sukces. Niechętnie wspomina tylko swoją roczną przygodę z telewizją, najchętniej mówi o Malcie, która od kilkunastu lat zawsze splata się z inną działalnością zawodową.

Jako jeden z pierwszych założył w Poznaniu na początku lat 90. prywatną agencję artystyczną, która nie miała charakteru komercyjnego. W drugiej połowie lat 90. przeobraził styl pracy i wizerunek Poznańskiego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego. W Warszawie poprawił warunki pracy Grzegorzowi Jarzynie w TR Warszawa. Obecnie jest dyrektorem Państwowego Wydawnictwa Audiowizualnego.

- Czuję się organicznikiem z nieograniczoną wyobraźnią. Tylko szalone pomysły się liczą, ale udaje się je realizować dzięki konsekwentnej i metodycznej robocie zespołu. Ludzi, którzy mają do siebie zaufanie - mówi Michał Merczyński, laureat.

Wręczenie Nagrody Pracy Organicznej, Medali Młodej Sztuki i Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego, ustanowionej przez wielkopolskiego marszałka odbędzie się jutro, w Auli Uniwersyteckiej podczas koncertu Filharmonii Poznańskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji