Artykuły

Paryż. Ionesco w Teatrze Huchette od 50 lat

Paryski Teatr Huchette już od 50 lat wystawia nieprzerwanie dwie sztuki Eugene'a Ionesco [na zdjęciu] - "Łysą śpiewaczkę" i "Lekcję".

Wczoraj [16 lutego] odbyło się jubileuszowe przedstawienie tych dwóch tekstów wybitnego francuskiego dramaturga pochodzenia rumuńskiego. Teatr ten ustanowił odnotowany w Księdze Guinessa światowy rekord długowieczności teatralnego przedstawienia.

Wczorajszy wieczór przebiegł w teatrze Huchette dokładnie tak samo jak 15760 poprzednich przedstawień obu sztuk Ionesco. Tylko publiczność biła brawa mocniej niż zwykle, zwłaszcza że niektórzy obecni na scenie aktorzy uczestniczyli również w premierze z 16 lutego 1957 roku. Jednym z nich był Nicolas Bataille, który nie tylko występuje na scenie, ale jest też reżyserem przedstawienia. Aktorzy mówili o sztukach Ionesco, że postacie w nich występujące nie mają bliżej określonego wieku. Dlatego można grać tę samą rolę w wieku 25 i 75 lat. W roku 1957 najwięksi optymiści w zespole teatru Huchette marzyli, że może uda im się pozostać na scenie przez sześć miesięcy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji