Artykuły

Bydgoszcz. Akcja Łukasza Chotkowskiego w Kantorku

W środę, 7 lutego, o godzinie 12 rozpocznie się akcja artystyczna "40 kg. Zrób to sobie. I", przygotowana w ramach projektu "po co tyle żreć/Szekspir +", realizowanego przez Teatr Polski w Bydgoszczy. Akcja będzie trwała non stop przez dwa dni.

Ostanie dwa dni projektu "po co tyle żreć/ Szekspir +" 7 i 8 lutego wypełni akcja artystyczna "40 kg, Zrób to sobie. I". Akcja realizowana będzie non stop w Galerii Kantorek, przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy.

Realizator akcji, jednocześnie dramaturg Teatru Polskiego Łukasz Chotkowski wyjaśnia: Stanę się towarem do skonsumowania. Zamknę swoje ciało w przeszklonej Galerii Kantorek na głównej ulicy Bydgoszczy. Zamknę swoje ciało wraz z 20 kg jabłek i 20 kg pomidorów. Skonsumuję 20 kg jabłek, i 20 kg pomidorów. Konsumentem akcji zostanie przechodzień, każdy przypadkowy człowiek, który akurat będzie na ulicy Gdańskiej. Ideę akcji wymyśliła Anka Kowalak, studentka poznańskiego ASP. Impulsem do zrealizowania akcji jest śmierć z anorektycznego wycieńczenia młodej modelki, która w momencie śmierci ważyła 40 kg, a przez ostatni rok jadła jedynie pomidory i jabłka. W chwili gdy umierała jej menadżerowie dopytywali się lekarzy, kiedy będą mogli wypisać ją ze szpitala. Jej ciało miało podpisane kontrakty na setki tysięcy dolarów. Jej ciało było świetnym towarem.

Projekt "po co tyle żreć/szekspir +" jest pierwszym z cyklu projektów zaplanowanych w tym sezonie przez Teatr Polski w Bydgoszczy. W ramach projektów realizowane będą: wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, wystawy, konferencje, koncerty, akcje artystyczne, projekcje filmów.

Cykle projektowe mają służyć pogłębieniu wybranego problemu, skłaniać do dyskusji nad tematem w danej chwili ważnym, doniosłym, zasługującym na to, aby go nie pominąć.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji