Artykuły

Gdańsk. Nowy dramat Pawła Sali w Wybrzeżu

- Bohater-homoseksualista nie chce dać się zepchnąć na margines, ale widzi nagle, że i tak się tam znalazł - opowiada o "Spaleniu matki" Pawła Sali reżyser Michał Kotański. Prapremiera dramatu 10 lutego na Malarni Teatru Wybrzeże.

"Spalenie matki" będzie czwartą premierą Wybrzeża w tym sezonie i jednocześnie już trzecią prapremierą ("Intymne lęki" i "Posprzątane"). Głównym bohaterem dramatu Pawła Sali jest młody mężczyzna, homoseksualista (w tekście to Pierwszy, w spektaklu będzie nosił imię Karol). Choroba, cierpienie i śmierć jego matki - umiera na raka - skłania go do przyjrzenia się samemu sobie; swojemu życiu, związkowi, temu, jak jest odbierany przez otoczenie.

Autor "Spalenia matki" Paweł Sala jest absolwentem kulturoznawstwa oraz dwóch reżyserii: radiowej i telewizyjno-filmowej. Współpracował z TVP i Canal+. Realizuje zarówno słuchowiska radiowe, jak i filmy dokumentalne. Pracował m.in. przy realizacji nieistniejącego już programu "Pegaz". Na swoim koncie ma także kilkanaście wielokrotnie nagradzanych dramatów. Oprócz "Spalenia matki" premiery doczekało między innymi "Od dziś będziemy dobrzy" (Teatr TV w reżyserii autora), "Szwaczki", "Gang Bang" czy "Mortal Kombajn".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji