Artykuły

Teatr Lalek pełen miraży

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza młodych widzów do poznawania kultury tajemniczego wschodu. A najmłodszych zachęca, by bawili się w teatr

Reżyserka Ewelina Marciniak ostatnio najbardziej znana jest jako twórczyni spektaklu Śmierć i dziewczyna w Teatrze Polskim. Ale Wrocławski Teatr Lalek zaprasza widzów w wieku 6+ na jej Miraże. Baśnie Ludów Wschodu według tekstu Szczepana Orłowskiego.

Osią Miraży… jest opowieść o królewnie Budur (Agata Kucińska) i królewiczu Kamarze (Grzegorz Mazoń) w barwnym Iramie. Budur i Kamar nigdy w życiu nie związaliby się miłosnymi więzami z nikim, ale miłość im się przyśniła. W połączeniu zakochanych przeszkadza Mag (Radosław Kasiukiewicz), chcący poślubić Budur, z którą nie może poradzić sobie ojciec dziewczyny (Tomasz Maśląkowski). To jednak tylko jedna z wielu miejskich i pustynnych historii.

Jedną z najlepszych scen w spektaklu jest ta ze zwierzętami: Lwicą (Agata Kucińska), Kaczką (Marta Kwiek), Oślicą, Wielbłądzicą (Helena Sujecka). Aktorzy w pięknych maskach zwierząt snują opowieść o strachu przed człowiekiem. Wielowątkowy spektakl dla dzieci toczy się także poza sceną, bo jego częścią są warsztaty, w czasie których dzieci mogą wymyśleć własne, najpiękniejsze miasto.

Miraże… grane będą we wrocławskich Lalkach (pl. Teatralny 1) 5,9 i 10 lutego o godz. 10,6 lutego o godz. 15 i 7 lutego o godz. 11. Bilety są po 30 zł (25 zł ulgowe).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji