Artykuły

Częstochowa. Śpiewają z szalikiem u Mickiewicza

Jaki efekt przynosi śpiewanie w pozycji leżącej z szalikiem na plecach? Znakomity! Przekonaliśmy się o tym 19 grudnia podczas próby w Teatrze im. Mickiewicza.

Z aktorami, kandydatami do "Kramu z piosenkami" w reżyserii Laco Adamika, pracował Wojciech Głuch - dyrygent, kompozytor, pedagog i pianista (współpracował m.in. z Edytą Geppert, napisał m.in; muzykę do filmów "Gazda z Diabelnej", "Życie Kamila Kuranta"). Przez kilka godzin męczył aktorów różnymi ćwiczeniami uwrażliwiającmi na muzykę. Ważne było wszystko - nawet ruch plecowi pośladków. Dlatego jedna z pań zmuszona była śpiewać "Kołysankę" Krzysztofa Komedy, leżąc na brzuchu i trzymając na plecach (lub pośladkach) szalik. Interpretacja wtedy była właściwa, jeśli szalik ruszał się, gdy młoda kobieta śpiewała. - Zaprosiliśmy pana Głucha na warsztaty poprzedzające pierwsze spotkanie ewentualnych wykonawców z Laco Adamikiem. Reżyser zdecyduje, kogo poprosi o współpracę - mówi Robert Dorosławski, dyrektor teatru.

W próbującej grupie byli też aktorzy pracujący w różnych miejscach w Polsce, a mający korzenie w Częstochowie lub okolicy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji