Artykuły

Warszawa. Nowy Teatr TV Macieja Pieprzycy

Bohaterowie nowego spektaklu serbskiej autorki Jeleny Dordević "Komu wierzycie" to Krystyna (Katarzyna Warnke) i Aleksander (Antoni Pawlicki). Młodzi ludzie pojawiają się w bloku, by przeprowadzić wśród jego mieszkańców przedwyborczą ankietę.

Chodzą od drzwi do drzwi, zbierając opinie i sprawdzając stan ducha narodu. Szybko przekonują się, jak skomplikowane jest zadanie, które muszą wykonać. - Ankieterzy pytają: "Komu Państwo wierzycie?" - mówi reżyser przedstawienia, Maciej Pieprzyca. - Odpowiedzi są różne, ale w sumie nie padają żadne konkrety. Dwadzieścia osób po kolei otwiera drzwi swoich mieszkań, a widz, cóż... dowiaduje się wiele o sobie samym. Często będzie mógł nawet powiedzieć: "myślę dokładnie tak samo, jak bohater".

Twórcy spektaklu zadbali o to, by każda z postaci wyróżniała się czymś szczególnym. Potwierdzają to role Leona Charewicza, Bartka Obuchowicza i Katii Paliwody. Wielką metamorfozę przeszła również Magdalena Schejbal, znana z serialu "Kryminalni". Fani mogą być jej kreacją bardzo zaskoczeni: - Reżyser zostawił mi sporo wolności, a że mam wybujałą wyobraźnię, trochę poszalałam. Postać, którą gram, to dziewczyna z dużym temperamentem. Zobaczycie państwo, że i ona - mimo wewnętrznej siły - nie będzie potrafiła określić, komu wierzy. Okaże się bowiem, że pozornie najprostsze pytania są w gruncie rzeczy najtrudniejsze - mówi aktorka.

Na zdjęciu: Magdalena Schejbal i Katia Paliwoda.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji