Artykuły

Katowice. Czy Baranowski zostanie w Śląskim?

Odwołanie zaplanowanej na wczoraj konferencji prasowej Henryka Baranowskiego [na zdjęciu], dyrektora artystycznego Teatru Śląskiego, podniosło falę spekulacji na temat odejścia Baranowskiego ze stanowiska.

Kontrakt dyrektorski Baranowskiego wygasa 31 grudnia 2006 r., a Zarząd Województwa nie podjął jeszcze decyzji co do przedłużenia umowy o pracę, prawdopodobnie wstrzymując się do wyborów.

Sytuacja w teatrze jest napięta, a dyrektor ostatnio nie bywa w gmachu przy katowickim rynku zbyt często. Po imponującej liczbie premier, zrealizowanych w początkach swojego katowickiego okresu, Baranowski reżyseruje teraz gościnnie w innych teatrach, korzystając z urlopu bezpłatnego. Wiele wskazuje jednak na to, że chciałby w Katowicach pozostać, czego dowodem była próba zorganizowania referendum ("za" lub "przeciw") wśród zespołu. Głosowanie nie odbyło się z przyczyn proceduralnych, a atmosfera w teatrze gęstnieje i raczej nie sprzyja porozumieniu. Tym bardziej że wyraźnie załamała się też, bardzo dobra do jakiegoś czasu, współpraca Baranowskiego i dyrektor naczelnej Teatru Śląskiego Krystyny Szaraniec. Różnią ich poglądy na sprawy finansowe, organizacyjne i artystyczne. W przypadku nieprzedłużenia umowy z Baranowskim, ogłoszony zostanie konkurs na stanowisko dyrektora artystycznego katowickiej sceny, choć możliwe jest także mianowanie kogoś na to stanowisko.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji