Artykuły

Gdańsk. Po castingu dla kobiet odważnych w Wybrzeżu

Przyszedł mąż na obiad, a ja mówię, bardzo cię przepraszam kochany! Idź na pizzę, bo ja jadę na casting - opowiada pani Danuta koleżankom czekającym przed drzwiami na widownię.

Komunikat o tym, że teatr Wybrzeże poszukuje kobiet gotowych do wyrazistych, niekonwencjonalnych działań scenicznych oraz nie mniej zdecydowanej pań w wieku 40-70 lat o wyjątkowo obfitych kształtach wzbudził spore zainteresowanie.

- Nie stresuję się, bo nie mam nic do stracenia. Usłyszałam rano w radiu komunikat. Pomyślałam& jeszcze się mieszczę, bo mam dopiero sześdziesiąt sześć lat - mówi pani Danuta.

- Mnie skusiła przede wszystkim przygoda, ale i chęć zarobienia pieniędzy - dodaje Maria Wolska. - Jestem renciską. Może się uda.

Tymczasem na scenie kandydatki opowiadają o sobie. Krystyna Jacyna sekretarka z Muzeum Narodowego (dziś emerytka) przyszła, aby przeżyć coś nowego.

- Całe życie chciałam być aktorką. Śpiewałam i tańczyłam w zespole. Kuba Wojewódzki to przy mnie pikuś. Ja jestem artystka - żartuje.

Na scenie choreograf Filip Szatarski pokazuje, skąd wyruszyć i co zrobić.

- Idziesz od sznurowni, tej ściany ze sznurkami - woła reżyser - Patrzysz na nią! Proszę nic nie rób dłońmi. Po co tymi dłońmi tłumaczysz?

Zadania coraz śmielsze. Trzeba rozpleść włosy partnerce, wykazać zainteresowanie, pogłaskać.

- Kobieta z kobietą to jest do przyjęcia. Oglądam się za piękną na ulicy, bo jest co podziwiać - wyznaje odważnie jedna z pań.

Wśród czekających sporo puszystych kandydatek na gwiazdę.

- Może śmiesznie to zabrzmi, jestem dietetykiem, odchudzam ludzi, ale sama niestety mam problemy z tuszą. Przyszłam z siostrzenicą - mówi Barbara Oses.

- A ja chcę sprawdzić swoje siły. Świat jest dla wszystkich, także dla puszystych - dodaje siostrzenica Joanna Krępa

Kto wygrał casting, zobaczymy na premierze sztuki "Księżna D'Amalfi". Wstępnie wybrano 19 pań, z 40 chętnych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji