Artykuły

Pani Dulska

Od dawna krążyła no kraju fama o tym przedstawienia. Ze "tragikomedia kołtuńska" Zapolskiej otrzymała w realizacji Teatru im. Słowackiego, w reżyserii Lidii Zamkow pełną wymowę społeczną i obyczajową, te zagrana ostro i dosadnie przestała być tylko mieszczańską komedią.

Przeniesiony do studia katowickiego spektakl w telewizji potwierdził wysoką rangę przedstawienia.

Zofia Jaroszewska w roli pani Dulskiej stworzyła postać niemal groźną w swoim zakłamaniu moralnym i okrucieństwie. Dobrze się stało, że zaledwie w kilka dni po przyznaniu nagród państwowych mogliśmy podziwiać wspaniałe aktorstwo Jaroszewskiej - tegorocznej laureatki.

Obok Jaroszewskiej Świetnie zagrała Hesię nieodrodna córkę swej matki K. Hanzel-Cebulska. I ta rola nabrała dużo ostrzejszego wyrazu w przedstawieniu krakowskim niż w tradycyjnej interpretacji.

Scenografia Barbary Stopka. Reżyseria TV I. Wollen.

Za wcześnie na ocenę obecnego Festiwalu Teatralnego w TV - będzie on trwał jeszcze półtora miesiąca. Ale można już powiedzieć, że tego lata nie było niemal słabej pozycji festiwalowej. Wiele przedstawień zwracało uwagę niezwykle wysokim poziomem wykonawstwa i realizacji. Wśród nich krakowska "Moralność Pani Dulskiej" zajmuje czołowe miejsce.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji