Artykuły

Kraków. Weekend miłośników teatru

21 października w Teatrze Ludowym odbędzie premiera "Wizyta starszej pani". 22 października w Teatrze im. Słowackiego odbędzie sie spotkanie operowe z Teresą Wessely a na Scenie Moliere premiera programu Aldony Jankowskiej [na zdjęciu] .

Wizyta starszej pani

W sobotę (o godz. 17 i 19.30) na Scenie Stolarnia Teatru Ludowego odbędzie się premiera "Wizyty starszej pani" Friedricha Dürrenmatta. Spektakl jest efektem współpracy Teatru Prób Zespołu Szkół Społecznych nr 3 w Krakowie i Studia Teatralnego powołanego przed kilku miesiącami przez Stowarzyszenie Theatrum Mundi. Przygotowany został przez Macieja Cirina (reżyseria), Grażynę Domalik (scenariusz), scenografia - Marię Krcha-Radecką (scenografia), Jolantę Pierzchałę i Tomasza Książka (opracowanie muzyczne). Grają w nim nauczyciele, studenci, uczniowie.

Spotkanie operowe

Stowarzyszenie Miłośników Opery Krakowskiej "Aria" zaprasza w niedzielę o godz. 15 do Teatru im. Słowackiego na kolejny program z cyklu "Spotkanie z Artystą". Gościem będzie wieloletnia solistka Opery Krakowskiej Teresa Wessely. Wystąpi również Katarzyna Oleś-Blacha, przy fortepianie Renata Żełobowska-Orzechowska. Spotkanie poprowadzi Jacek Chodorowski.

Aldona Jankowska na Scenie Moliere

W niedzielę o godz. 19 na Scenie Moliere (ul. Szewska 4) premiera programu "Jak nie ja, to kto?" Aldony Jankowskiej, na który składają się teksty satyryczne, piosenki kabaretowe, kuplety śpiewane wspólnie z publicznością, żarty muzyczne. "Widzowie poznają: czwartoligową artystkę estradową, której życiowym sukcesem była rola wiewiórki, bezwzględną dorobkiewiczkę potrafiącą utopić karpia, temperamentną żonę - ku swojej radości nareszcie opuszczoną przez męża Augusta.Artystka wciela się w samą - nieco zagubioną w dżungli polityki - Prezydentową Kaczyńską" - zachęca teatr. Teksty napisali: Aldona Jankowska, Henryk Pasiut (który będzie również prowadził konferansjerkę), Maurycy Polaski i Małgorzata Magier. Muzyka - Maurycy Polaski i Sławek Piro.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji