Artykuły

Warszawa. Nominacje do Feliksów Warszawskich

23 października po raz ośmy przyznane zostaną Feliksy Warszawskie - nagrody za wybitne osiągnięcia teatralne: reżyserskie i aktorskie. Dziś (9 października) ogłoszono nominowanych.

Wśród reżyserów znaleźli się Jerzy Jarocki, Paweł Miśkiewicz, Małgorzata Bogajewska i Litwin Rimas Tuminas, który w Teatrze Studio wyreżyserował spektakl "Sługa dwóch panów".

O Feliksa za najlepszą pierwszoplanową rolę męską będą w tym roku rywalizować tylko aktorzy Teatru Narodowego: Zbigniew Zapasiewicz, Wojciech Malajkat, Leon Charewicz i Marcin Hycnar. Wśród nominowanych aktorek za najlepszą pierwszoplanową rolę znalazły się: Krystyna Janda, Maria Ciunelis, Gabriela Muskała i Agnieszka Podsiadlik. Nagrody są także przyznawane za role drugoplanowe.

W tym roku w konkursie wzięło udział 19 stołecznych teatrów. Jury musiało obejrzeć 67 zgłoszonych przez nich premier.

"Feliksy Warszawskie" to najważniejsza stołeczna nagroda teatralna. Dla twórców i wykonawcow jest bardzo ważna, bo przyznawana jest przez ich kolegów po fachu i jest wyrazem uznania środowiska tetarlanego. Celem konkursu jest promowanie najwyższych artystycznych osiągnięć w warszawskim sezonie teatralnym. Zgodnie z intencją fundatora, Feliksa Łaskiego, wyróżnienia winny być odzwierciedleniem uznania warszawskiego środowiska teatralnego.

Zdobywcy Feliksów za reżyserię oraz laureaci w kategorii najlepszych ról pierwszoplanowych otrzymają, oprócz statuetki Feliksa, 25 tysięcy złotych, a laureaci w kategorii ról drugoplanowych po 12 i pół tys. złotych.

Na zdjęciu: statuetka nagrody Feliksa Warszawskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji