Artykuły

Opole. Propozycje na sylwestra

Podczas pandemii koronawirusa opolskie instytucje kultury przeniosły się do sieci. Tam też proponują opolanom możliwość wspólnego spędzenia nocy sylwestrowej.


Z powodu obostrzeń epidemicznych nie będzie w tym roku hucznej miejskiej imprezy pod opolskim amfiteatrem ani zabawy w klubach do świtu. Obowiązujące restrykcje wykluczają także możliwość wyjazdu w góry czy nad morze. Imprezy sylwestrowe z ulic miast przeniosą się do naszych domów i mieszkań.


Maraton filmowy i teatralny spektakl


Kino Meduza zaprasza widzów do wzięcia udziału w sylwestrowym maratonie filmowym. Przygotowano 7 zestawów filmów, które będzie można zobaczyć na wirtualnej sali kinowej za pośrednictwem portalu mojeekino.pl. - Będzie wyjątkowo, wyśmienicie, lekko, będzie miło i przyjemnie, ale także ekscentrycznie i nieskromnie. Z pewnością każdy z widzów znajdzie coś dla siebie - zachęca Rafał Mościcki, prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy. Początek 31 grudnia o godz. 19. Pakiety trzech filmów w promocyjnej cenie – 40 zł.


Z kolei Opolski Teatr im. Jana Kochanowskiego przygotował dla mieszkańców darmowy spektakl teatralny.


- Na dobre zakończenie roku 2020 i początek 2021 zapraszamy do wspólnego spędzenia nocy sylwestrowej przy transmisji spektaklu „Rozkłady jazdy”. To spektakl na pograniczu farsy i tragikomedii, który zaskakuje nieprzewidywalnością i zawrotnym tempem akcji. Scenicznej adaptacji scenariusza Petra Zelenki podjęła się reżyserka Agata Puszcz, natomiast na scenie zobaczymy Cecylię Caban i Rafała Kronenbergera - wyjaśnia Beata Marcinowicz z Teatru Kochanowskiego w Opolu.


Spektakl prezentowany będzie bezpłatnie na stronie internetowej teatru.


Wojewoda proponuje... oglądanie komiksu


Swoją propozycję spędzenia nocy sylwestrowej przedstawił także wojewoda opolski Adrian Czubak. Urząd wojewódzki wyemituje w sylwestra dwa komiksy audio oraz dwa spektakle teatru telewizji, które powstały w tym roku w ramach projektów "Niepodległa" na lata 2017-2022. Komiksy poświęcone będą powstaniom śląskim w latach 1919-1921, stuleciu Bitwy Warszawskiej oraz bitwie o Górę św. Anny. Urząd zapewnia, że to świetna propozycja „zarówno dla młodych, jak i starszych”.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji