Artykuły

Katowice. Sylwia Ziółkowska z Wydziału Wokalno-Aktorskiego AM finalistką VII Festiwalu Piosenki - Anna German

Sylwia Ziółkowska, absolwentka LO im. św. Jadwigi Królowej i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, jest finalistką VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German. Transmisję z koncertu finałowego będzie można obejrzeć w poniedziałek 23 listopada.


Sylwia Ziółkowska pochodzi z Brzezin koło Szydłowa (powiat staszowski). Uczyła się w Kielcach, w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej oraz Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia w klasie śpiewu solowego Renaty Drozd, znakomitej śpiewaczki i pedagog. Obecnie jest studentką studiów magisterskich na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach.

W tym roku zakwalifikowała się do finału VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German. Finałowy koncert z uwagi na epidemię koronawirusa odbędzie się online w poniedziałek 23 listopada o godz. 19. Prócz Sylwii Ziółkowskiej piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach śpiewać będzie 10 wokalistek z całej Polski, które występują na scenach teatrów muzycznych. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod batutą Tomasza Labunia.

Ponadto wystąpią wokaliści z Rosji, Uzbekistanu, Kazachstanu i Białorusi, którzy brali udział w poprzednich edycjach festiwalu. Transmisję z koncertu można obejrzeć na facebookowej stronie festiwalu oraz na jego kanale YouTube.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji